project life

Hello everyone!

Today I'd like to share with you something I've started recently - project life. Yeah, I know, everyone does it (or is about to start!). I really enjoyed documenting my life recently and I admit that it is a great way for capturing life moments. Here you can see my very first pages, made with new Color Hills papers. We'd love to inspire you more, on our blog


Do you see this pretty, floral painted tag above? This one was made by my friend, super talented - Antilight. I was so impressed when she showed me this. She's gonna show you more, very soon, and I promise - you will fell in love - just like I do!This page I made for Glitz Design! Our tip for this week was to use a woodgrain theme. I was happy to use it, because it perfectly suits with the photos I used. I've spent an amazing time at my partents house, playing with my nieces on a wooden see-saw. We had so much fun together ;)
So, do you like my new activity? ;) I hope so!

Thanks for stopping by and have a lovely day, all!

12 comments:

 1. Aaaaa! Cieszę się, że jesteś IN :p Super strony!

  ReplyDelete
 2. Cudne są wszystkie :)namówiłaś mnie - czekam na zakup i niebawem startuję :)

  ReplyDelete
 3. These are beautiful, Magda! I love your light and airy approach to PL layouts...so lovely!

  ReplyDelete
 4. Madziu, mogłabyś powrócić do dawnego stylu pisania postów w dwóch wersjach językowych (po angielsku i polsku) Byłabym bardzo wdzięczna bo angielskiego nie znam :(
  Buziaki :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. hej!

   dzięki za uwagę, ale decyzję o prowadzeniu bloga w języku angielskim podjęłam świadomie i z wszelkimi tego konsekwencjami :) Staram się aby był bardziej czytelny i przejrzysty dla wszystkich którzy tu zaglądają. Po analizie statystyk widzę, że znaczna większość moich czytelników jest spoza Polski. Staram się, aby mój blog był atrakcyjny dla tych, którzy tu zaglądają i opieram go w większości na zdjęciach, znaczniej mniej na tekście. Dla tych, którym język angielski jest obcy przygotowałam opcję tłumaczenia tekstu, znajduje się na samym dole bloga, pod postami :) Mam nadzieję, że nie będzie to przeszkodą w odwiedzaniu mnie nadal :)

   pozdrawiam!
   Magda

   Delete
 5. kocham!!! Magda jesteś osom! Ja już mam swoje kosuzlki, ale nie umiem ruszyć dupskaa :<

  ReplyDelete
 6. Oh yes!!! I LOVE your PL! I'm doing one, too:) I like especially how the colors match and the spring feeling and the stiching is really cool!

  ReplyDelete
 7. baaaardzo się cieszę, że mój PL przypadł wam do gustu! dzięki dziewczyny, za to że tu wpadacie i zostawiacie kilka słów od siebie - jestem wam za to bardzo wdzięczna! ;)

  ReplyDelete