HOW DO I PRINT MY PHOTOS

Hi! Recently I've been asked a lot about how do I print my photos for layouts and Project Life. First of all, since I don't own a really good printer at home, I do not print photos at home. I send them online to my nearest shopping mall where I can get them on the next day. Let see how I do it step by step :) My favourite online collage maker is called PicMonkey.

Hej! Ostatnio dostawałam sporo pytań o sposób, w jaki przygotowuję i drukuję zdjęcia, których używam w Project Life i scrapach. Przede wszystkim, zdjęcia drukuję poza domem. Nie posiadam fajnej drukarki, a zależy mi na tym, żeby zdjęcia przetrwały próbę czasu :) Wysyłam je więc do najbliższej galerii handlowej, gdzie mogę odebrać je już następnego dnia. Zaczynam zawsze od stworzenia kolażu w moim ulubionych programie online - PicMonkey.


Most of the time I make a square collage with four photos. I love that I can print square photos in my print shop. I always choose 15x15cm (6x6') size for the print so each of my photos is approx. 7x7cm (2,5x2,5'). That small size perfectly fits sleeves/pockets in my album. What I really like about this app is that I can make collages with photos I already uploaded online on Dropbox, Facebook or Flickr.

W większości robię sobie kolaże kwadratowe z czterema zdjęciami. W Saturnie, gdzie wysyłam zdjęcia przez internet, mam możliwość drukowania ich w formie kwadratu, co bardzo ułatwia pracę :) Wybieram zawsze format 15x15cm dzięki czemu każde z moich zdjęć ma wymiary ok. 7x7cm. Taki mały rozmiar idealnie pasuje do kieszonek i kart PL 3x4cale. Bardzo podoba mi się fakt, że w PicMonkey mogę użyć zdjęć, które już wcześniej załadowałam online - na Facebooka, Dropbox czy Flickr.


For my Project Life album I also use 10x15cm (4x6') and 7,5x10cm (3x4') photos. After I get them from the print shop I use my Martha Stwerat trimmer to cut them. For the square pictures I like to leave a thin white frame around them so they can nicely pop out of the card I use. For the rest of the pictures I  do only corner rounder. And that's it :)

W albumie PL używam również innych formatów zdjęć: 10x15cm i połowy czyli 7,5x10cm. Po odebraniu zdjęć ze sklepu używam trymera Martha Stewart ze Scrap&Art do docięcia zdjęć. W tych kwadratowych zawsze zostawiam delikatną białą ramkę, żeby ładnie odcinały się od tła kart. A co do reszty zdjęć, to zaokrąglam tylko rogi - i to wszystko :)
So, this is how my ready-to-use photos look like. / No i tak wyglądają zdjęcia gotowe do użycia.  

7 comments:

 1. Magda - mam pytanie - wybierasz zdjęcia przez program cewe? U mnie nie widzę nigdzie, żebym mogła wybrać format kwadratu.. :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Justyna, ja przesyłam zdjęcia przez tą stronę: foto.saturn.pl
   Nie korzystam z Cewe :)

   Delete
  2. O, dziękuję! Szkoda, że łódzki Saturn nie ma tyle formatów do wyboru, haha :D no nic, muszę kombinować dalej, dziękuję jeszcze raz! :) :*

   Delete
 2. Magda, this is a WONDERFUL app! Thank you so much! I know I will be using this for everything! :) Katooshie

  ReplyDelete
 3. PicMonkey jest rewelacyjną aplikacją!! uwielbiam kolaże zdjęć a w innych programach to była droga przez mękę - sklejanie, dostosowanie wielkości... ufff... Zakochałam się :D
  Ale Saturn mnie zawiódł :( poobcinali mi ramki (i to krzywo), mimo, że zaznaczyłam opcję "cały kadr". A jedną fotografię wysłałam do wywołania 30na30 - do takiej dużej koszulki, to dostałam 30na20, co daje po przycięciu fotkę 20na20 :( sprawdzała - po ich stronie pomyłka. Idę jutro reklamować.

  ReplyDelete
 4. Hi Magda,

  I came over via Décor 8 and Studio Calico and I like your blog. I was wondering if your overexpose your photos to lighten up before printing. If so, what method do you use to get the effect?

  I really like your light and pastel style.

  ReplyDelete
  Replies
  1. hi! thanks so much!
   I really can't explain my process in just few words.. I'm a photograoher and it took me a while since I discovered my own style.. :)
   I'm thinking about photography classes online - it's just too much to expail in one blog post or comment :)

   regards!
   Magda

   Delete